Není to pro mě ztracený čas?

20. března 2010 v 14:03 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)Než se rozhodnete knihu napsat, nebo se o to alespoň pokusit, měli by jste si tento článek přečíst, není zase tak dlouhý a dost by Vám mohl v této otázce pomoci! Psaní knih není ztracený čas, i když knihu nevydáte, tak si alespoň rozvíjíte fantazii, navíc se skvěle procvičíte v gramatice, především v psaní chyb ...., taky se dá u psaní uklidnit (Přijde domů z namáhavé práce, či po škole, kde jste celý den psali písemky a byli zkoušený, zapnete si hudbu, sednete k počítači a začnete psát. Je jedno co, možná svého učitele proměníte v mouchu, nebo napíšete, něco, co Vás o hodině napadne ...), dobré je, že ve světě knih, Vám nikdo neřídí děj, jelikož jeho strůjcem jste vy. Rozhodně to stojí za to, alespoň jednou krát za život něco takového, či kratšího vyzkoušet. Možná se Vám to zalíbí a půjde Vám to ..., tak nakonec knihu vydáte, nebo potěšíte své blízké. Nemusí být spisovatel jen ten, co vydá knihu a je slavný. Je několik druhů spisovatelů, znám lidi, kteří píší pro radost a měli by na to, aby svou knihu vydali, ale o ni to jednoduše nechtějí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sasanka Sasanka | Web | 23. března 2010 v 16:29 | Reagovat

Neřekla bych, že jsem strůjcem děje. Veškeré postavy, které vymyslím, po nějakém čase zdivočí a neposlouchají mě. V minulé povídce jsem chtěla, aby Lis skončila nakonec se Siriusem, ale ta blbka se prostě zamilovala do Remuse. Co si jako myslí, že dělá? Taky jsem se s ní za to chvilku nebavila, ale bez ní to nebylo ono.
Už vím, v čem je problém. Kdybych brala Lis jako pár písmenek, možná bych jí mohla poroučet, co má dělat. Ale já si s ní povídám, hádáme se spolu. S někým takovým nemůžu manipulovat. Bylo by to vůči ní nefér.
Bohužel, Lis už není mezi námi. Povídka o ní skončila a mě se teď stýská (nebo ztýska? Nidky si nezapamatuju, jak se tohle slovo píše)
Smutný je, že ani Poppy (hrdinka nové povídky) nedokáže díru po Lis úplně zahojit, i když se o to hodně snaží a částečně to zvládá. Ale Lis je jenom jedna jediná :(

2 Christine Christine | E-mail | Web | 23. března 2010 v 19:09 | Reagovat

To jistě ano, ale kdo vymyslel tu postavu? Možná někdo jiný u tebe ..., ale pokud chceš, aby bylo dílo poprávu tvoje neměla by sis odněkud ani vypůjčovat postavy .... . Podle mě by každý spisovatel měl splinout s postavami v jeho knize ... . ;-) Ani se ti ale nedivím, že se ti po ní stýská, již několikrát jsem něvo takového zažila ..., ale vždy jsem se pak k ní vrátila a psala s ní nový děj ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.