Březen 2010

Knihy od J. R. R. Tolkiena?

21. března 2010 v 19:47 | Christine |  J. R. R. Tolkien

Proč jsem všechny knihy od J. R. R. Tolkiena hodnotila takto?


Pán prstenů:

21. března 2010 v 19:38 | Christine |  J. R. R. Tolkien
Společenstvo prstenu
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Mladá fronta
ISBN: 80-204-0925-4
Dvě věže
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Mladá fronta
ISBN: 80-204-0935-1
Návrat krále
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Mladá fronta
ISBN: 80-204-0965-3Oddělovač (Velký)

Hobit, aneb Cesta tam a zase zpátky!

21. března 2010 v 19:23 | Christine |  J. R. R. Tolkien
Hobit, aneb Cesta tam a zase zpátky!
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Mladá fronta
ISBN: 80-204-0983-1

Silmarillion!

21. března 2010 v 19:12 | Christine |  J. R. R. Tolkien
Silmarillion
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Mladá fronta
ISBN: 80-204-0999-8

SB

21. března 2010 v 17:41 | Christine

Sháním SB, kdo se hlásí?


V jaké osobě mám knihu psát?

21. března 2010 v 16:20 | Christine
e2
Tohle záleží na jednotlivých spisovatelech/kách a jejich stylu. Někdo upřednostňuje psát ve třetí osobě - což je skoro většina spisovatelů a někdo zase má radši první osobu, nebo-li psát rovnou za hlavního hrdinu/ku. Christoper Paolini, J. K. Rowlingová ... = Třetí osoba, Patrick Carman = První osoba. Také záleží na každého slovní zásobě - mohlo by se také stát, že budete psát v první osobě a věčně se budete opakovat (Jsem ...), nebo se Vám může stát to samé i ve třetí osobě (Jsme)! Také je dobré zjistit si, jak popisujete okolí a místo, kde se zrovna vaše postava nachází, jak vyjadřujete pocity, především je dobré si zjistit, v jakém čase chte psát ... - to vše je důležité, aby jste psali to, co chcete a aby to nějak vypadalo!

Bajky Barda Beedleho!

21. března 2010 v 11:06 | Christine |  J. K. Rowlingová
Bajky Barda Beedleho!
Autor/ka: J. K. Rowlingová
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Albatros
ISBN: 978-80-00-02284-0

Upíří polibek!

21. března 2010 v 10:57 | Christine |  Vaše povídky/příběhy!
Upíří polibek!
Autor/ka: Christine
Odkaz na jeho/její web:
Ikona
Žánr (Styl): Sci-fi, Fantasy
Povídka/Příběh: Povídka (Kapitolová - s otevřeným koncem)
Oddělovač (Malý)

Omluva ...!

20. března 2010 v 14:21 | Christine
Chtěla jsem se jen omluvit za dva obrázky, které se mi v článcích teď opakují! Taky jsem Vám chtěla představit moje (Na tomto blogu) první SB Sasanku - její www. stránku naleznete v odkazech. Je to úplně skvělá holčina, s kterou jsem se seznámila. Naleznete zde i její povídku, takže doufám, že si jí přečtete - namá totiž chybu!

A když už jsem se tak rozepsala, tak Vám napíšu, co mám v plánu dnes:
  • Již jste si mohli všimnout, že přibyli veškeré články v rubrice Kniha a to v oddělení: Co si rozmyslet a vyzkoušet!
  • Dnes se pokusím přidat nějaké knihy, nebo povídky a sehnat nakladatelství do odkazů ..., nebo ještě nějaké články
  • Připravuji pro Vás knihy od J. R. R. Tolkiena
Obrázky, které zde vidíte nyní často:
e2
e1

Mám dobré téma, či děj?

20. března 2010 v 14:09 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)
Tento článek je zatím nejkratší, který jsem v této rubrice napsala, jelikož Vám z touhle otázkou moc nikdo nepomůže! Již jsem měla podobný blog jako je tento a tato otázka tam chyběla, jako jediná a ptalo se na ní opravdu spoustu lidí. Věčně jsem jim musela odpovídat to samé, jako právě teď Vám: Jak mám vědět jestli je Váš děj dobrý, když jsem ho ani neviděla? Možná to bylo ode mě hnusné a lituji, že jsem se takhle zachovala, ale nevím proč se mě na to ptali. Pokud to chcete zjistit, tak mi, alespoň část pošlete, nebo někam napište!

Není to pro mě ztracený čas?

20. března 2010 v 14:03 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)Než se rozhodnete knihu napsat, nebo se o to alespoň pokusit, měli by jste si tento článek přečíst, není zase tak dlouhý a dost by Vám mohl v této otázce pomoci! Psaní knih není ztracený čas, i když knihu nevydáte, tak si alespoň rozvíjíte fantazii, navíc se skvěle procvičíte v gramatice, především v psaní chyb ...., taky se dá u psaní uklidnit (Přijde domů z namáhavé práce, či po škole, kde jste celý den psali písemky a byli zkoušený, zapnete si hudbu, sednete k počítači a začnete psát. Je jedno co, možná svého učitele proměníte v mouchu, nebo napíšete, něco, co Vás o hodině napadne ...), dobré je, že ve světě knih, Vám nikdo neřídí děj, jelikož jeho strůjcem jste vy. Rozhodně to stojí za to, alespoň jednou krát za život něco takového, či kratšího vyzkoušet. Možná se Vám to zalíbí a půjde Vám to ..., tak nakonec knihu vydáte, nebo potěšíte své blízké. Nemusí být spisovatel jen ten, co vydá knihu a je slavný. Je několik druhů spisovatelů, znám lidi, kteří píší pro radost a měli by na to, aby svou knihu vydali, ale o ni to jednoduše nechtějí.

Mám si založit tzv. spisovatelský deník?

20. března 2010 v 13:51 | Christine
e1
Oddělovač (Velký)
Co to vlastně je, kdo ho používá ...?
Spisovatelský deník je nějaký sešit, notýsek ..., prostě blok, do kterého si zapisujete poznámky. Nosíte ho u sebe a když Vás něco dobrého napadne, tak si to jednoduše zapíšete. U nás v České a Slovenské Republice zdaleka není tak známý (Většinou je používán v zahraničí), hodně známý je například pro Americké spisovatele - většina jej takový deník vlastní. Nejlepší je si ho založit hned na začátku vašeho psaní, může sloužit i pro poznámky ...! Není, ale povinný, je jen na Vás jestli si něco takového založíte - já osobně takoví jeden deník mám a stěžovat si na něj nemůžu. Většinou mě něco napadne, když nemám u sebe PC, ani nic jiného, takže se mi spisovatelský deník hodí, ale můžete ho používat i na jiné věci u psaní knih. Například si v něm můžete udělat osnovy a tabulky, podle kterých se budete řídit.

Jsem vhodný/ná na psaní knih?

20. března 2010 v 13:43 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)
Podle mě na tohle pomyslí každý a to včetně Dana Browna ...! Je to otázka, na kterou si vlastně časem odpovíte sami a pokud ne tak Vám jí nyní prozradím! Jsem vhodný/ná na psaní knih? - opravdu to zná každý, odpověď je zcela jistě ANO! Když píšete knihy je jedno jak vypadáte! Můžete být hezcí, či ošklivý, mít dobré přátele, či je vůbec nemít ... . Knihy, ani čtenáři toto neposuzují. Každý správný čtenář totiž hodnotí knihu a né autora. Pokud se, ale i přes to bojíte, můžete být spisovatelem a svou knihu mít uloženou ve wordu, nebo jí zveřejnit na takovém blogu jako je tento.

Je možné, že má kniha ani nevyjde?

20. března 2010 v 13:36 | Christine
e1
Oddělovač (Velký)
Ano, bohužel se zde nachází i takováto možnost. Dá se naleznout nakladatelství, které Vám knihu jen vytiskne ..., ale jsou i taková nakladatelství, kde si čtou vaše knihy a tisknou je jen pokud se jim líbí ... - píšete dobře, bez chyb, nepoužíváte názvy ... z jiné knihy! K tomuto se vztahuje otázka, jestli může i mladší osmnácti let vydat svou knihu? Ano, nabízí to spousta nakladatelství! Je ale dobré, když si knihu první přečtete sami a se zdravým rozumem posoudíte, jak píšete a jestli vlastně vůbec chcete nějakou knihu vydat. Může se Vám dokonce stát, že se i někdy ponížíte (Ztrapníte) a Vaší knize se budou vysmívat a nikomu jinému, než Vám se líbit nebude. Pokud naskytne tato chvíle, tak nebuďte zklamaní a neberte si to osobně. Je to vaše práce, tak ne ní buďte patřičně hrdí a nenechte si jí zkazit.

Píšu dobře?

20. března 2010 v 13:28 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)
Tak na tohle Vám vážně odpovědět nedokážu! Ale pokud máte opravdový zájem vaši knihu někomu ukázat, či alespoň jednu kapitolu, můžete mi jí poslat na email. Pokud budete chtít, tak si jí jen přečtu a ohodnotím (Následně smažu), aby jste si nemysleli, že Vám jí chci ukrást, nebo jí můžu zde zveřejnit a vyjádří se k ní více čtenářů ... . K tomuhle článku (Otázce) není moc co psát, když vaše dílo neuvidím. Tenhle blog je založen za účelem pomoci ostatním, se psaním knih, článků ..., jelikož jak jsem již na tomto blogu zmiňovala: Pokud dáte knihu přečíst někomu blízkému z rodiny, či kamarádovy, kterému na Vás záleží. Nikdy neřekne o vašem tzv. dílu pravdu, aby Vám dotyčný neublížil. Málo kdy se stane, že dotyčný řekne pravdu, co si o té věci myslí.

V jakém čase mám knihu psát?

20. března 2010 v 13:19 | Christine
e1
Oddělovač (Velký)
Tuto otázku jsem si kdysi pokládala i já! Není důležitá jen pro knihy, ale i povídky, příběhy a jakýkoli Vámi vymyšlený článek. Je velice těžké myslet na text knihy a přitom udržovat dobrý čas/y. U této věci nejde jenom říct, chci ten a ten a hned to bude vypadat hezky. Ke každé knize se hodí jiný (K pohádkám například minulý ...). Je dobré si to zkusit ve všech časech, jelikož to jinak vypadá a jinak se to čte. Nakonec zjistíte, že bude nejlepší všechny, či většinu časů prostřídat, aby to nedopadlo například takto: Kdysi byl jeden domeček, byla v něm stařenka a ta stařenka měla psíka, řekla mu, že byl zlobivý, vynadala mu a byla ... ! Mohli jste si všimnout, že jsem použila text z prvních tříd a pohádek, ale na takových příkladech to nejlépe uvidíte. Šlo udělat například: Domek, který stál uprostřed lesa byl zcela zchátralí, obývala ho starší žena s malým psíkem ... . Vypadá to hned líp - tedy alespoň podle mě. Je dobré si na časy ... udělat osnovy, či tabulky, podle kterých se budete řídit.

Tam, kde se plní sny!

20. března 2010 v 12:39 | Christine |  Vaše povídky/příběhy!
Obrázek k povídce: Tam, kde se plní sny!
Autor/ka: Sasanka
Odkaz na jeho/její web:
Žánr (Styl): FanFiction
Povídka/Příběh: Povídka (Jednorázová)
Oddělovač (Malý)

Je možné, abych byl/a někdy ve psaní slavný/ná?

20. března 2010 v 12:11 | Christine
e2
Oddělovač (Velký)
Nechci a ani nebudu, sem psát lži! Možná Vám některé stránky ... píší, že budete slavní, když napíšete knihu, ale dalo by se říci, že je opak pravdou. Většina slavných autorů, které znáte pocházejí z větších zemí ... (Například: Christopher Paolini, J. K. Rowlingová, C. S. Lewis ...) a když si to spočítáte, tak i těch známých není tolik - máme i české, dobré spisovatele, ale není moc šancí, že se k nim jen tak přiřadíte! Stát se slavným zase není, až tak lehké, pokud se chcete stát slavnými, tak Vám doporučuji divadlo, herectví, nebo můžete zkusit stát se moderátorem ...! Psaní knih je krásná věc, ale i obtížná, musíte zvládat psaní bez chyb, umět vložit časy, správný děj, postavy, které zaujmou a další věci, bez kterých se jako spisovatel neobejdete. Kdyby jsem měla uvést jakou máte šanci, tak by to bylo nejspíš: Mnohem menší šance, než vyhrát v loterii. Možná mě teď někteří budou chtít napsat komentář, že to není pravda. Já vím, může se Vám povést napsat, vydat ... dobrou knihu a mít pár desítek fanoušků, ale myslím si, že se to mnoha lidem (Spisovatelům) ani nevyplatí, či nevrátí.

Má pro mě vůbec cenu psát knihu?

19. března 2010 v 21:32 | Christine
e1
Oddělovač (Velký)
Mnoho (Především) začínajících spisovatelů si pokládá tuto otázku - je to jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou by jste se měli zeptat, než začnete vůbec něco psát! Je důležité se ujistit, že máte správný děj (Střídání časů, postavy ...), který nebaví jenom Vás a vaše blízké, ale i úplně cizího člověka. Od toho jsou tady takové stránky jako mám já a spousta dalších, aby jste měli možnost je někde zveřejnit a nechat k vašemu dílu promluvit, či ohodnotit někoho jiného. Příbuzní Vám totiž vždy řeknou, že píšete dobře ..., jen aby Vás nezklamali! Taky nezapomínejte na to, že knihy jsou na celém světě a je jich tolik, že máte jen malou šanci jí vydat ..., aby ji někdo přečetl! Pokud nepíšete nejlíp a nemáte na to, aby jste byli dobří spisovatelé, tak radši knihu nevydávejte, ani se o to nepokoušejte. Zbytečně by jste poté byli ještě více zklamaní. Knihu, ale můžete psát jen sami pro sebe a vaše nejbližší okolí (Kamarády ...), navíc se psaním značně zlepšujete!


Volný pád do PODZEMÍ!

19. března 2010 v 20:12 | Christine |  Roderick G. a Brian W.
Volný pád do PODZEMÍ!
Autor/ka: Roderick Gordon a Brian Williams
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Fragment
ISBN: 978-80-253-0932-2

Hlouběji do PODZEMÍ!

19. března 2010 v 20:07 | Christine |  Roderick G. a Brian W.
Hlouběji do PODZEMÍ!
Autor/ka: Roderick Gordon a Brian Williams
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Fragment
ISBN: 978-80-253-0770-0

Ztracený svět v PODZEMÍ!

19. března 2010 v 20:00 | Christine |  Roderick G. a Brian W.
Ztracený svět v PODZEMÍ!
Autor/ka: Roderick Gordon a Brian Williams
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakla-atelství: Fragment
ISBN: 978-80-253-0640-6

Knihy od C. S. Lewise?

19. března 2010 v 18:09 | Christine |  C. S. Lewis
Hodnocení!
Hodnocení!
Hodnocení!

Oficiální průvodce filmem Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň!

19. března 2010 v 17:56 | Christine |  C. S. Lewis
Oficiální průvodce filmem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice, skříň!
Autor/ka: Perry Moore
Žánr: Literatura světová
Nakladatelství: Mladá Fronta
ISBN: 80-204-1377-4